rychlé aktuality
10 nejlepších světových safari na rok 2015

10 nejlepších světových safari na rok 2015

Osloveno bylo na 4000 cestovních kanceláří. Toto jsou některé z nich. Pokud máte čas, prohlédněte si jejich stránky a posuďte sami.

Společnost Norman Carr ze Zambie,

006_The View From Villa_originalfirma s 60letými zkušenostmi života v buši v lokalitě Luangwa Valley. Stala se nejlepší svou nabídkou „pěších safari“ organizovaných pouze pro malé skupiny, které putují buší od kempu ke kempu s ozbrojeným doprovodem podél Luwi River.

Klienti pobývají v komfortních chatkách odkud se za ranního rozbřesku vydávají na stopování lvů, buvolů, levhartů a jiných zvířat, uprostřed zatím stále neporušené, původní přírody…

www.normancarrsafaris.com

Goliath Safaris Luxury Tented Camp v Zimbabwe, působící v této zemi více než 30 let.

 slot-and-friendsZvolíte-li ke své návštěvě tuto společnost, můžete prožít pěší safari s pobytem v luxusním stanové kempu, vybaveném teakovým nábytkem a a sprchou pod otevřeným nebem. To vše je citlivě usazeno uprostřed divoké přírody, kde se každý stává její součástí.

www.goliathsafaris.com

African Horseback Safaris, Botswana

africanhorsebackPokud někdy někdo řekl, že nejkrásnější pohled je ze hřbetu koně, zapomněl dodat, že je třeba toto zažít v Africe. Zmíněná společnost toto nabízí v naprosto nedostižných přírodních scenériích delty řeky Okavango, na soukromé rozloze 450 000 hektarů. Pokud něco podobného plánujete, máte vybráno. Zcela jistě se tu potkáte tváří v tvář v sedle koně se slony, žirafami, zebrami i lvy. Jak cenným zážitkem to je, posuďte sami.

www.africanhorseback.com

Za neméně krásnou, ač ne v oblasti safari příliš známou zemi a jejího zástupce byla vybrána společnost Tongole Wilderness Lodge z Malawi.

tongoleSvou filozofii postavila na „eko“ turistice. Vše je podřízeno přírodě s maximálním přihlédnutím i zapojením do života safari okolních obyvatel, pro které je toto jediným zdrojem způsobem obživy s ohledem na lokalitu.

Turisté zde podnikají výpravy do buše i po řece na kánoích, pozorují opice, vodušky, slony a mnoho dalších zvířat včetně 280 druhů ptáků tuto oblast zkrášlujících. Lodge byla zvolena naprostou jedničkou v Malawi především kvůli svému ekologickému přístupu a skutečné podpoře místní komunity. Stojí za to se podívat…

www.tongole.com

Další nominovanou je společnost Samode Safari Lodge  z Indie.

diningTato lodge je určená pro ty, kteří propadli kouzlu Indie, její kultuře a především přírodě. Je to jedno z mála míst, kam se jezdí přímo za tygry, jejichž populace je ve volné přírodě stejně dramaticky ohrožena jako například populace nosorožců v Africe. Lodge byla otevřena poměrně nedávno v roce 2010 ve státě Madhya Pradesh. Kromě tygrů zde můžete vidět i další zástupce zdejší faumy a flory: medvědy, různé druhy jelenů, vlky apod. Lodge se svými 12 luxusními chatami vyhrála všechny vyhlášené soutěže ve své zemi. Opravdová nádhera.

www.samode.com

Fundu Lagoon

poolbar2Za Tanzánii je to společnost Fundu Lagoon na ostrově Pemba  nabízející dobrodružství „nad i pod“ vodou a razící  heslo: „U nás se stanete  Robinsonem Crusoe i Jackem Cousteauem v jeden den. Podívejte se, je to tak.

www.fundulagoon.com

 

Zdroj : CNN

Napsat komentář

Prosíme zapsat přihlašující údaje. Musíte vyplnit *

*