rychlé aktuality
Noc mezi lvy a tygry

Noc mezi lvy a tygry

Má životní cesta napříč africkým kontinentem  mě jednoho dne  přivedla až do vzdálené JAR, ke kamarádovi a kolegovi, který choval lvy a zároveň i tygry v rámci záchrany těchto druhů.  Ve chvíli , kdy jsem na farmu přicestoval  já, měl  právě  půlroční  koťata.

DSC02127Byl jsem u něho po lovu na pár dní na dovolené. Při prvním pohledu na lvíčata i tygříky jsem si nepřál nic jiného, než s nimi strávit nějaký čas.  Nemusel  jsem o nic žádat. Stejný den, kdy jsem se rozhodl, mě kamarád požádal, jestli bych byl ochotný se o koťata pro příští tři dny postarat, tedy jim dělat společnost. Žrádlo a vše ostatní mi bude nachystáno personálem. Bez váhání jsem souhlasil.

Bylo pozdní odpoledne toho dne a malé šelmy se po svém začaly hlásit o svou porci jídla na noc. John jim přinesl to, co měl  a já je pozoroval z bezprostřední  blízkosti uvnitř jejich výběhu.  Když první  lvíče dokončilo svou upřímnou a vysilující bitvu se zbytky zebry, sedlo si naproti mně. Seděl jsem necelý metr od něho a prohlížel si jej. Byl to už statný  lvíček. Olizoval se a přitom vědomě otvíral tlamu dokořán. Měl jsem si evidentně všimnout, jaké má tesáky.  Usmál jsem se a promluvil na něho: „Dnes se tě nebojím. Nepřišel jsem se s tebou měřit, přišel jsem s vámi strávit noc, hochu“. Jako by mi rozuměl. Začal kňučet, zvedl se, a ještě stále trochu nemotorně,  ke mně lehce klusal.

DSC02124Doběhl ke mně, začal se mi třít o záda a u toho kňučel, jak to umí asi jenom malý lev. Bylo to příjemné. Nechal jsem ho, ať se mazlí. Kroužil kolem mě za stálého tření se o mé tělo a hlasem mi dával jasně najevo, že chce, abych se ho dotýkal.  Byl bych bezcitný, kdybych byl  schopen  tuto výzvu ignorovat. Začal jsem ho tedy oběma rukama hladit. Byl blahem bez sebe. Doslova se na mě povalil, obnažil své břicho, tlapky měl vzhůru a přivřel oči. Hladil jsem ho a hladil. Netrvalo dlouho a byl jsem v obležení jeho zbývajících sourozenců i kamarádů tygrů. Poprvé v životě mě napadlo, že mít víc rukou by se opravdu hodilo. Všichni  se na mně uvelebili, bylo jich i s tygry 12 a všichni chtěli spát. Nevěděl jsem co dělat a tak jsem jim začal vyprávět příběh svého života. Nevím, jestli se jim to líbilo nebo ne. Faktem ale je, že všechna koťata  usnula na celou noc a já u toho zavzpomínal. DSC02123Když jsem se chtěl zvednout a jít už také domů, všechna mě chytla svými předními tlapami tak, že jsem neměl to srdce  je plácnout a tím i probudit. Sundal jsem si pomalu bundu, složil pod hlavu a natáhl se. Kupodivu mi bylo teplo a poloha s ohledem na mačkající se koťata byla také příjemná. S rukama pod hlavou jsem se díval na nebe, u kterého máte v Africe dojem, že je mnohem níž. Tu noc zářily opravdu miliony hvězd. Vyřkl jsem v duchu svá přání a pomalu jsem usínal.  Během noci jsem byl svými novými kamarády několikrát proti své vůli probuzen, párkrát tím, že mi byl vražen čumák do tváře nebo mi několik z nich položilo svou poměrně těžkou tlapu přímo do obličeje.  Jiným se později cosi zdálo a tak začali ze spaní kňučet jako malé dítě… a to celé až do rána.

I když jsem se nevyspal jak bych býval potřeboval, byla to jedna z nejhezčích nocí v mém životě, na které nikdy nezapomenu…

autor : R.Marks

Napsat komentář

Prosíme zapsat přihlašující údaje. Musíte vyplnit *

*