rychlé aktuality
Pytláci lvů v Zimbabwe

Pytláci lvů v Zimbabwe

Pytláci lvů ze Zimbabwe..

V posledních týdnech se množí informace o pytlácích lvů v Zimbabwe. Pro nás, profesionální lovce, je to jakési blýskání na lepší časy, protože se zdá, že někteří „hoši“ z oboru si nebudou moci dělat co chtějí. Na druhou stranu je to velmi špatná zpráva pro klienty mířící do Zimbabwe.

Konkrétní situaci s ohledem na zmatené až hloupé informace je těžké a bylo by i chybné soudit. Zcela určitě je možné říci, že žádný klient není schopen odlákat lva na mršinu slona (mimochodem vážící tuny) mimo národní park nebo rezervaci. I lev, který je elektronicky monitorován, je stále divokým zvířetem a dělá si co chce a kdy chce. Tedy chodí i mimo hranice národního parku nebo rezervace bez ohledu na názor lidí odkudkoli. Leží-li někde mršina, ví o ní dříve než „pytlák“ třeba z USA.

V každém případě je třeba říci, že „američtí pytláci“ se s největší pravděpodobností stali oběťmi svých ne příliš čestných průvodců. Pokud se ptáte, jak to myslím, je to jednoduché. Právní režim přepravy trofejí a to i ze Zimbabwe je natolik „tvrdý“, že by se nikomu nepodařilo trofej ze země vyvézt a už vůbec bez potřebných dokladů toto dovézt především do USA. Pokud by se náhodou trofej ze Zimbabwe vyvézt přeci jen podařilo, v USA by takový člověk šel rovnou za mříže na desítky let a to hned po příletu. Již celé roky je zde zavedený přísný režim kontroly zavazadel. Skutečností asi je, že si neprověřili své „průvodce“, což není jednoduché bereme-li v potaz jiné zákony, jiný kontinent atd. Koneckonců tomu odpovídají i následky.

Pro mě jako člověka z oboru je neuvěřitelné, že prý byla sepsána petice s více jak 100tisíci podpisy lidí z celého světa, adresovaná přímo prezidentu Zimbabwe s urgentní žádostí o okamžité zastavení lovů ohrožených zvířat. Proč mi to tak přijde? V Zimbabwe trpí chudobou s ohledem na totálně zdevastované hospodářství a ekonomiku země miliony a miliony lidí. O petici na pomoc lidem, adresované současnému prezidentu Mugabemu v této záležitosti jsem ještě nikdy neslyšel a to jsem Afričan…

zdor: SCI /JAR

Napsat komentář

Prosíme zapsat přihlašující údaje. Musíte vyplnit *

*